1400m2 kreatywności…. Czy tyle wystarczy?

Już w listopadzie 2013 roku, przy Politechnice Warszawskiej rozpocznie swoją działalność miejsce wspierające kreatywność i pracę interdyscyplinarnych zespołów czyli 1400m2 kreatywności.

Powstanie tam zupełnie nowa przestrzeń do pracy zespołowej,  prototypownia i pracy w duchu design thinking, na wzór d.school na Stanfordzie.  Całe piętro w 1400m2 kreatywności zajmie otwarta przestrzeń kreatywna. Głównym założeniem takiego miejsca jest mobilność wszystkich elementów – tablice, kanapy, stoliki są na kółkach, umożliwia to  szybką aranżację przestrzeni pod różnego rodzaju wydarzenia (warsztaty, prezentacje, wykłady, prace projektowe, spotkania z przedsiębiorcami). Oprócz tego, w tym miejscu będą prowadzone warsztaty z Design Thinking – metody tworzenia innowacyjnych rozwiązań.

1400m2
Dodatkowo w  centralnym miejscu 1400m2 kreatywności zostanie stworzony profesjonalny warsztat narzędziowy, gdzie znajdzie się szeroki wybór narzędzi mechanicznych, do obróbki drewna, do obróbki metalu, laboratorium elektroniczne, laboratorium robotyczne, laboratorium druku 3D, obrabiarki CNC.

Warsztat będzie pełnił funkcję podobną do takich miejsc jak FabLab lub Makerspace – instytucji, które umożliwiają zbudowanie praktycznie wszystkiego. Już wkrótce więcej informacji o rozpoczęciu działalności 1400m2, zachęcamy także do odwiedzenia strony 1400m2.pl.

Podziel się

This Post Has 0 Comments

Leave A Reply