Design Thinking in Engineering – Politechnika Łódzka

Na Wydziale Elektrotechniki Elektroniki Informatyki i Automatyki (WEEIA) Politechniki Łódzkiej od wielu lat praktykowane jest myślenie projektowe.

Design Thinking Politechnika Łódzka

Od 2011 roku prowadzone są na Wydziale regularnie otwarte warsztaty z zakresu Design Thinking dla studentów.

Niektóre z prototypowych rozwiązań i usług stworzonych przy wykorzystaniu metody Design Thinking odniosło szereg międzynarodowych sukcesów zyskując uznanie m.in na międzynarodowych wystawach wynalazczości i innowacji. Projekty „System optymalizacji treści elektronicznych dla potrzeb osób niepełnosprawnych wzrokowo”, czy też „System automatycznego powiadamiania kierowcy o pojazdach uprzywilejowanych w ruchu miejskim” zdobyły złote i srebrne medale na wystawach w Brukseli, Zagrzebiu i Warszawie a także w Światowym Pucharze Wynalazków Implementowanych Komputerowo w latach 2008-2011.

Najnowszą inicjatywą związaną z wdrażaniem myślenia projektowego w programy studiów jest projekt  Erasmus Intensive Project DESTINE (Design Thinking in Engineering). DESTINE jest realizowane wspólnie przez Instytut Informatyki Stosowanej oraz Centrum Kształcenia Międzynarodowego. Politechnika Łódzka koordynuje w nim działania 6 partnerskich uczelni z Hiszpanii, Francji, Niemiec, Cypru, Szkocji i Szwecji. W ramach projektu prowadzone będą innowacyjne problemowe zajęcia projektowe dla wielokulturowych grup studenckich, których zwieńczeniem będą dwutygodniowe warsztaty projektowe w Łodzi.

Czekamy na efekty warsztatów, chętnie zaprezentujemy je na łamach portalu.

Powodzenia

Podziel się

This Post Has 1 Comment

  1. androm pisze:

    Witam serdecznie,

    dostałem informację od kolegi, że w Waszym portalu pojawiło się info nt. naszych działań z zakresu DT w Łodzi. Link skierował mnie do tej strony i po pobieżnym przejrzeniu treści jestem zaskoczony, że w Polsce odbywa się tak dużo interesujących przedsięwzięć związanych z Design Thinking. Uważam ten portal za bardzo ciekawą inicjatywę i na pewno będę wracał tutaj częściej. A propos tekstu i ostatniego zdania – z przyjemnością podeślę linka do strony i udostępnię więcej materiałów.
    Pozdrawiam i życzę powodzenia w utrzymywaniu wysokiego poziomu serwisu!

Leave A Reply