Industrial Design Thinking Centre w Pekinie.

W 2012 roku władze Siemensa podjęły decyzję o włączeniu  design thinking w prace swoich inżynierów i projektantów. Od tamtej pory konsekwentnie rozwijano wewnątrz firmy kulturę tworzenia i rozwijania nowych rozwiązań w oparciu o tę metodę. Przy siedzibie Siemensa  w Pekinie (Siemens Corporate Technology)  utworzona została specjalna jednostka Industrial Design Thinking Centre (iDT). Jest to kolejny przykład, jak wielkie korporacje starają się wskrzesić na nowo iskrę innowacyjności i pobudzić do działania swoich kreatywnych pracowników.

W tak potężnych organizacjach łatwo jest być włączonym w machinę korporacyjną  bazująca na rozbudowanych procesach i procedurach, które nie zawsze sprzyjają temu, aby spojrzeć na dany problem z innej zupełnie perspektywy. Specjaliści z Siemensa podkreślają, że design thinking daje możliwość świeżego spojrzenia na potrzeby klienta, często z zupełnie nowej strony, zaś błędnie interpretowane motywacji sowich klientów, odbiorców, czy użytkowników często było przyczyną nietrafionych rozwiązań, proponowanych usług czy produktów.

W linku można odnaleźć więcej ciekawych informacji o roli design thinking Siemesie.

Industrial Design Thinking Centre (iDT)

 

Przy okazji, jako ciekawostka, kilka zdań o początkach Siemensa z polskim wątkiem w tle;)

Werner von Siemens, niemiecki wynalazca i inżynier, utworzył w Berlinie, 12 października 1847 przedsiębiorstwo Siemens & Halske. W 1848 Siemens & Halske zbudowała pierwszą, długości 500 km, długodystansową linię telegraficzną pomiędzy Berlinem a Frankfurtem nad Menem. W 1866 wynaleziona przez Siemensa prądnica prądu stałego, napędzana przez młyn wodny wykorzystana została do wytworzenia prądu, zasilono wtedy pierwsze na świecie elektryczne oświetlenie uliczne w Godalming w Wielkiej Brytanii. W 1895 przedsiębiorstwo wygrało przetarg na budowę sieci elektrycznej oraz elektryfikację oświetlenia w Łodzi, ale nie podjęła się jego realizacji. Obecnie Siemes zatrudnia ponad 405 000  pracowników, główne siedziby znajdują się w Monachium i w Berlinie.

Źródło: siemens.com, wikipedia.pl

Podziel się

This Post Has 0 Comments

Leave A Reply