Interdyscyplinarny kurs Design Thinking w Poznaniu

Zrzut ekranu 2013-10-11 o 15.06.58

Poznańskie Centrum Superkomputerowo Sieciowe rozpoczyna ciekawą inicjatywę z dziedziny Design Thinking. Przy współpracy z poznańskimi uczelniami wyższymi oraz ekspertami przemysłowymi zorganizuje i przeprowadzi w bieżącym roku akademickim “Interdyscyplinarne zajęcia z kreatywnego rozwiązywania problemów metodą Design Thinking”. W tegorocznej edycji kursu wezmą udział studenci różnych wydziałów z trzech poznańskich uczelni: Politechniki Poznańskiej, Wydział Informatyki, Uniwersytetu Artystycznego, Wydział Architektury i Wzornictwa, Uniwersytetu Adama Mickiewicza, Wydział Nauk Społecznych.

W piątek 11 października odbyło się spotkanie organizacyjne interdyscyplinarnego kursu rozwiązywania problemów metodą Design Thinking – d.challenge. Celem spotkania było zdobycie wiedzy na temat predyspozycji studentów do pracy w grupie,  tak aby każdy mógł spojrzeć na siebie z boku i skonfrontować własne zdanie z wynikiem testu. Na podstawie zebranych wyników zostaną stworzone zespoły do kolejnych zadań.

Drugim ważnym punktem programu było spotkanie z ekspertem: Maciejem Błaszakiem – kognitywistą, biologiem i filozofem, pracownikiem UAM w Poznaniu. Maciej opowiedział o pracy zespołowej oraz kontrolowaniu własnego życia, wszystko na bazie aktualnej wiedzy naukowej o ludzkim mózgu. Już za tydzień rusza cały program w formule warsztatowej.

Zapraszamy na profil na Facebooku, gdzie systematycznie będą publikowane materiały z zajęć, raporty, a także inspiracje: facebook.com/d.challenge.poznan

Kurs składa się z cyklu interdyscyplinarnych zajęć z kreatywnego rozwiązywania problemów  metodą Design Thinking; to 30 godzin pracy, w 3- lub 4-osobowych zespołach, składających się ze studentów różnych kierunków pod okiem prowadzących.

Powodzenia!

Podziel się

This Post Has 0 Comments

Leave A Reply