code

Code Design [Katowice]

CODE architecture & design sp. z o.o. jest firmą z siedzibą w Katowicach, która definiuje swój obszar działania jako skuteczną identyfikację nowych kierunków rozwoju i innowacji, wierząc, że design jest efektywnym i strategicznym narzędziem w biznesie. Metoda Design Thinking stanowi jeden z głównych filarów w działalności firmy. Zespół Code Design dba o wszystkie punkty styku z użytkownikiem – produkty, usługi, komunikację.

www.codedesign.pl

Comcordia Design

Concordia Design [Poznań]

Firma określa się jako platforma współpracy przedsiębiorców, ekspertów i projektantów, oparta o unikalny model biznesowy łączący promocję designu z edukacją i consultingiem.W swoich działaniach realizują ideę By Human Touch – umiejętność rozumienia i dokonywania ciągłych zmian, w których człowiek, jego potrzeby i wartości, ale też rozwijanie jego talentu i tkwiącego w nim potencjału, są w centrum zainteresowania. Wartości By Human Touch to: poznawanie, współtworzenie oraz zmiana.

www.concordiadesign.pl

dthpromo

Design Thinkers [Gdańsk]

Grupa projektantów i pasjonatów projektowania promująca podejście myślenia projektowego. Ich celem jest innowacyjne rozwiązywanie realnych problemów społeczeństwa i biznesu.
Odczarowują słowo “design” w polskiej świadomości, przedstawiając dojrzały proces projektowy i skuteczne narzędzia – kanwy projektowe. Pokazują jak wygląda warsztat i odpowiedzialność projektanta przez duże P.
Inspirowani wieloma segmentami szeroko pojętego projektowania (user experience, service design, design thinking). Praktycy i organizatorzy szeregu inicjatyw szkoleniowych, warsztatowych i projektowych zarówno tych edukacyjnych, jak i rozwiązujących problemy biznesowe i społeczne.

www.designthinkers.pl

Design Thinking Poznan

Design Thinking Institute [Poznań]

DT Institute to  niezależna organizacja, której celem jest propagowanie użycia metod Design Thinking w życiu codziennym i biznesowym, a także w ramach systemu edukacji. Zrzesza ekspertów z różnych dziedzin, którym wspólnym mianownikiem jest stosowanie metodologii Design Thinking w codziennej pracy. Oferuje zarówno dedykowane rozwiązania dla biznesu, jak i warsztaty przybliżające metodologię Design Thinking.

www.dt-institute.pl

DT Makers designthinkingpl

DT Makers | Design Thinking dla firm [Warszawa]

To interdyscyplinarny zespół trenerów i konsultantów, którzy wspierają tworzenie innowacji w firmach. Pomagają tworzyć nowe usługi i produkty, a także zmieniać kulturę organizacji na bardziej sprzyjającą kreatywności i przyjazną dla pracowników. Ich misją jest inspirowanie ludzi, aby mogli odzyskać twórczą odwagę. Oprócz energetycznych warsztatów, prowadzą także rekrutację pracowników w niekonwencjonalny sposób przy użyciu metody Design Thinking oraz szkolą na moderatorów wewnątrz organizacji.

www.dtdlafirm.pl

Dyfuzja Wiedzy

Dyfuzja Wiedzy [Bydgoszcz]

Dyfuzja Wiedzy to firma doradczo-szkoleniowa z Bydgoszczy, realizuje szkolenia z zakresu design thinking. Koncepcja Design Thinking jest prezentowana jako proces praktycznego i kreatywnego rozwiązywania problemów. Metodologia ta rozpatruje całe spektrum działań innowacyjnych z nastawieniem na klienta ostatecznego.  Szkolenia polegają głównie na zajęciach interaktywnych, w czasie których uczestnicy pracują w mieszanych grupach i są motywowani do nieszablonowego myślenia i pobudzania własnej kreatywności.

www.dyfuzjawiedzy.pl

krakow

Fundacja Laboratorium Innowacji i Kreatywności [Kraków]

Celem FLIK jest jest promowanie kreatywności i przedsiębiorczości, w szczególności  w środowisku akademickim. Fundacja prowadzi kursy dla uczelni, warsztaty dla firm i organizacji pozarządowych oraz propaguje metody kreatywnego myślenia i działania poprzez doradztwo, udział w interdyscyplinarnych projektach oraz działania społeczne pod marką Creative Cracow (np.  organizację otwartych spotkań tzw. Kreatywnych Śniadań).

www.flik.org.pl

service design_icon

PLEO skills [Kraków]

PLEO skills powstało, aby przekazywać wiedzę i doświadczenie projektowe PLEO design. Szkolenia prowadzą projektanci i projektantki wzornictwa przemysłowego, grafiki i usług z doświadczeniem w swojej specjalności oraz Design Thinking. Warsztaty służą nauczaniu, jak poszukiwać innowacji w czterech obszarach, w których specjalizuje się PLEO – Industrial, Service i Kreatywne Design Thinking oraz projektowanie marki.
Oprócz szkoleń dla firm, PLEO skills organizuje wydarzenia mające na celu wsparcie społeczności – wieczorne, otwarte przygody z Design Thinking i Jamy.

www.pleoskills.com

prototypowanie-marzen

Prototypowanie Marzeń [Warszawa]

Prototypowanie Marzeń to niecodzienny projekt trójki pasjonatów i praktyków Design Thinking. Jeżeli za pomocą Design Thinking można realizować najlepsze projekty biznesowe, to czemu nie spróbować projektować swoich marzeń i stylu życia? Poprzez autorskie warsztaty udowadniamy, że Design Thinking to na prawdę uniwersalna metoda, którą może stosować każdy. Pomagamy realizować marzenia, wyzwalamy twórczy potencjał i budujemy interdyscyplinarną atmosferę współpracy.

www.prototypowaniemarzen.pl

service-design-polska

Service Design Polska

Grupa konsultingowa skupiona wokół tematyki projektowania usług (service design), interdyscyplinarnego myślenia projektowego (design thinking) i współtworzenia (co-creation). Propagatorzy innowacyjnych metod pracy i współpracy. Reprezentując Service Design Network, współpracują z projektantami usług z całego świata, przede wszystkim z Holandii, Niemiec, Wielkiej Brytanii oraz z krajów skandynawskich. Realizują projekty zarówno komercyjne, jak i pro bono. Znajdziecie ich w Łodzi, Poznaniu, Szczecinie, Wrocławiu i Warszawie.

www.service-design.pl

shopa

Shopa [Bydgoszcz]

To firma, która specjalizuje się w wykorzystaniu metodyki Design Thinking pod kątem tworzenia innowacji w polskich oraz zagranicznych firmach (SHOPA PRO). Do tej pory pracowali dla firm z takich sektorów jak: medycyna, farmacja, telekomunikacja, bankowość, energetyka i wiele innych. Zrealizowali ponad 35 dużych projektów dla przedsiębiorstw oraz przeszkolili z metodyki myślenia projektowego przeszło 1000 osób na terenie Polski i Europy. Oprócz tego prowadzą działalność dydaktyczno-szkoleniową jako SHOPA EDU oraz od 2014 roku są organizatorami jednej z największych konferencji poświęconych myśleniu projektowego w Europie – POLISHOPA Design Thinking Conference Bydgoszcz.

www.shopa.eu

Tak_FinalLogo-02-1200-628

TAK Innovation Agency [Berlin / Warszawa]

Rozwojowi potrzebna jest innowacja, podejmowanie ryzyka oraz powiedzenie TAK kreatywności. Jesteśmy międzynarodowy zespołem ekspertów, których połączyła pasja do innowacji. Wszyscy otrzymaliśmy najwyższej klasy edukację w dziedzinie Design Thinking i Service Design. Większość z nas ukończyła HPI School of Design Thinking w Poczdamie lub uniwersytety w Kolonii, Dessau, Mediolanie i Stanford w USA. Nasi trenerzy przyczynili się do rozpowszechniania DT w organizacjach w Niemczech, Malezji, Iranie, na Kubie i oczywiście w Polsce.

tak-innovation.com

Touch Ideas

Touch Ideas [Warszawa]

Touch Ideas to  warszawska firma zajmująca się działaniami łączącymi w sobie kompetencje w zakresie strategii marketingowej, brand designu, wzornictwa przemysłowego, nowych technologii oraz badań etno-obserwacyjnych i kulturowych. We współpracy z Klientami wykorzystuje m.in. metody design thinking opierające się na  interdyscyplinarnych zespołach projektowych.

www.touch-ideas.com

Podziel się