Gdzie studiować Design Thinking w Polsce?

school-of-form-logotyp.600

School of Form [Poznań]

Kierunek studiów: wzornictwo

Czas trwania: 3,5 roku

Opis: School of Form prowadzi 3,5 roczne studia stacjonarne na kierunku wzornictwo, po których ukończeniu absolwenci uzyskują tytuł licencjata Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej.

Nad unikalnym programem nauczania, który łączy w sobie elementy edukacji projektowej i humanistycznej pracował zespól ekspertów pod przewodnictwem Lidewij Edelkoort, wieloletniej szefowej Design Academy w Eindhoven, jest ona dyrektorem strategicznym i mentorem School of Form.

Strona www: sof.edu.pl

SWPS_logo_mistrzowski_start

Design thinking – kreatywność w reklamie [Wrocław]

Czas trwania: 2 semestry

Uczelnia, inst.: Wrocław – Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej w Warszawie Wydział Zamiejscowy we Wrocławiu

Opis: Studia są skierowane do pracowników agencji reklamowych, pracowni poligraficznych, departamentów marketingu i komunikacji społecznej oraz do wszystkich osób zainteresowanych pracą kreatywną, designem, reklamą i komunikacją społeczną.

 Celem kształcenia jest nauczenie studentów i studentek metod adekwatnego i skutecznego komunikowania w ramach istniejących systemów komunikacyjnych oraz projektowania takich systemów dla konkretnych odbiorców, jak również diagnozowania zakłóceń w komunikacji i designie.

 Strategicznym celem jest wypracowanie kompetencji pracy kreatywnej w ramach tzw. przemysłów kreatywnych, w których podstawową walutą staje się wyróżnienie na tle innych systemów komunikacyjnych. Innymi słowy, chodzi o rozwijanie kreatywności i budowanie umiejętności sprawnego posługiwania się kreatywnością w designie, reklamie i komunikacji społecznej.

Strona www: podyplomowe.pl/swps-wroclaw

Podziel się