Most Popular

Design Thinking – Inspiracje od SAP

Jednym z największych wyzwań w pracy metodą Design Thinking jest utrzymanie zaangażowania zespołu projektowego i entuzjazmu, który często może ulegać zmniejszeniu po pojawieniu się pierwszych trudności i barier do pokonania. Często wstępny zapał i pozytywna energia zmieniają się w uczucie zniechęcenia spowodowane brakiem szybkich wyników i sukcesu, który miał być na wyciągniecie ręki. Design Thinking uczy z pewnością cierpliwości i wszyscy, którzy pracowali tą metodą zdają sobie sprawę, że obok kreatywności i dobrych chęci równie istotne są wytrwałość i konsekwencja w działaniu. Szczególnie, kiedy to proponowane rozwiązania na etapie prototypowania lub testów okazują się być „nietrafione” i całą pracę należy zaczynać prawie od nowa.

W takich chwilach zwątpienia, najlepszym lekarstwem są ciekawe historie, inspiracje i przykłady na to jak Design Thinking zmienia firmy, ludzi, społeczności, jak dzięki tej metodzie powstają zupełnie nowe rozwiązania, jakie można napotkać porażki i jak nauczyć się wyciągać z nich wnioski.

Dlatego zachęcamy do zapoznania się z porządną dawką inspiracji z firmy SAP – na tym przykładzie widać doskonale, że można połączyć i pogodzić biznesowe podejście i społeczne aspiracje w tworzeniu nowych produktów i usług.


Design Thinking w SAP

Firma SAP od wielu lat wykorzystuje Design Thinking, jednak to, co jest warte podkreślenia to umiejętne tworzenie wartość dla przedsiębiorstwa, poprzez interdyscyplinarne projekty, które bazują często na komponencie potrzeb i wzywań społecznych. Jeśli chcesz poznać szczegóły zapraszamy na stronę EXPERIENCE.SAP.

 

    Leave Your Comment

    Your email address will not be published.*