Most Popular

DO POCZYTANIA

Literatura poświęcona Design Thinking

design_thinking_book

Design Thinking. Integrating Innovation, customer experience and brand value.

Książka zawiera opisy  narzędzi i instrumentów Design Thinking. Prezentuje proces w oparciu o zastosowanie metody w praktyce, stanowi zbiór ciekawych przykładów i informacji dla wszystkich tych, którzy chcą zgłębić swoją wiedzę o Design Thinking, jako metodzie, która jest wykorzystywania do rozwiązywaniu konkretnych problemów. Szczególnie przypadła nam na gustu definicja samego Design Thinking zaproponowana przez autorów:

„is essentially a human-centered innovation process that emphasizes observation, collaboration, fast learning, visualization of ideas, rapid concept prototyping and concurrent business analysis which ultimately influences innovation and business strategy. “

nigelcrossdesignthinking

Nigel Cross. Design Thinking.

Autor książki Nigel Cross  jest emerytowanym profesorem, posiada bardzo bogate doświadczenie akademickie i praktyczne w zakresie designu, projektowania przemysłowego i architektury.  Podtytuł książki brzmi Understanding How Designers Think and Work. Nigel Cross stara się odpowiedzieć na pytanie jak myślą i pracują designerzy i projektanci.  Jest to szczególnie ciekawa pozycja dla wszystkich tych, którzy planują związać się z designem lub wahają się, czy jest to dobra droga. Sama książka oczywiście nie udzieli odpowiedzi – tak lub nie – na takie pytanie, ale może pomóc w lepszym zrozumieniu pracy projektanta w duchu design thinking i zmierzyć się z pytaniem – czy to jest coś dla mnie?

 

ThisIsServiceDesignThinking

This is service Design Thinking.

Książka This is service design thinking jest pracą zbiorową 23 autorów, którzy opisują, narzędzia, poszczególne etapy i kroki w projektowaniu konkretnych usług metodą design thinking. Jest to bardzo ciekawe połączenie teoretycznego wprowadzenia i próby definicji z praktycznymi opisami działań na konkretnych przykładach i zadaniach.  Książka jest napisana bardzo prostym i czytelnym językiem. Zanim jednak sięgniesz po tę pozycję polecamy odwiedzenie strony: thisisservicedesignthinking.com – tam znajdziesz więcej informacji wprowadzających to samego zagadnienia jakim jest service Design Thinking.