Most Popular

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Design Thinking Week 2014 – pierwszy ogólnopolski festiwal Design Thinking!

21/10/2014 @ 08:00 - 24/10/2014 @ 17:00

„Design Thinking Week 2014” odbędzie się w dniach 20-24 października 2014 roku w 11 miastach w Polsce: Białymstoku, Częstochowie, Bydgoszczy, Gdańsku, Katowicach, Krakowie, Łodzi, Poznaniu, Szczecinie, Warszawie i we Wrocławiu. W ciągu tygodnia zorganizowane i przeprowadzone zostaną ogólnodostępne i bezpłatne warsztaty, konferencje, spotkania i wystawy prac, których odbiorcami będzie łącznie ponad 1200 pracowników nauki i biznesu, przedstawicieli władz samorządowych, studentów oraz dzieci i młodzieży.
Design Thinking Week 2014 ma na celu zwiększenie świadomości na temat projektowania innowacyjności w Polsce. Organizowane wydarzenia pozwolą zarówno na zapoznanie z samą metodologią oraz – poprzez udział w warsztatach – osobiste doświadczenie Design Thinking w praktyce. W ramach „DT Week” swoją ekspertyzą podzielą się specjaliści ze Stanów Zjednoczonych, Europy, a także Polski – uznani wykładowcy oraz praktycy.

Bydgoszcz: Shopa Design Thinking Workspace
Bydgoszcz: Shopa Design Thinking Workspace

„Design Thinking Week” to inicjatywa „Stowarzyszenia Top 500 Innovators” oraz absolwentów programu „Top 500 Innovators”. Honorowy patronat nad inicjatywą objęła Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego – prof. Lena Kolarska-Bobińska, partnerem jest Narodowe Centrum Badań i Rozwoju oraz Ambasada Stanów Zjednoczonych w Warszawie, a sponsorami ogólnopolskimi – KIC InnoEnergy oraz BTM Innovation. W wydarzenie jest zaangażowanych również wielu partnerów i sponsorów lokalnych.
Design Thinking to metodyka twórczego rozwiązywania problemów oraz szukania innowacyjnych rozwiązań, rozwijana na Uniwersytecie Stanforda i z powodzeniem wykorzystywana w Dolinie Krzemowej, która staje się coraz bardziej popularna również w Polsce. Design thinking jest metodą, na co dzień wykorzystywaną przez światowych gigantów takich jak Google, Apple czy Cisco do kreowania nowych produktów i usług.
Pełny program dostępny na stronie: Design Thinking Week 2014

Szczegóły

Początek:
21/10/2014 @ 08:00
Koniec:
24/10/2014 @ 17:00
Kategoria Wydarzenie:
Wydarzenie Tagi:
, , , , , , , , , ,
Witryna internetowa:
http://designthinking.pl/design-thinking-week/

Miejsce wydarzenia

11 miast w Polsce

Organizator

Stowarzyszenie TOP 500 Innovators
Witryna internetowa:
http://top500innovators.org/