Most Popular

Design Thinking w SAP

Design Thinking odgrywa coraz większą rolę w różnych obszarach biznesu, kultury, edukacji czy też nauki. Można jednak czasami usłyszeć opinię, że niestety założenia DT z trudem znajdują odzwierciedlanie w realiach naszych firm, szkół, korporacji czy ośrodków badawczych.  Dlatego staramy się prezentować jak najwięcej przykładów, które pokazują praktyczne zastosowania tej metody.

Jednym z takich ciekawych przykładów jest wykorzystywanie narzędzi  Design Thinking w firmie SAP. SAP AG – [z niem. Systemanalyse und Programmentwicklung, z ang. Systems Applications and Products in Data Processing] to  międzynarodowe przedsiębiorstwo informatyczne założone w 1972 r. z siedzibą w Walldorf w Niemczech. SAP jest dostawcą oprogramowania biznesowego ERP dla przedsiębiorstw ze wszystkich branż i sektorów gospodarki. Wciąż pozostaje światowym liderem na rynku, ciągle udoskonalając swoje produkty i usługi.


SAP Design Thinking Mindset

W ostatnim tygodniu przedstawiciele Uniwersytetu Stanforda odwiedzili centralę Design & Co-Innovation Center (DCC) firmy SAP w Heidelbergu.  Głównym tematem był rozwój innowacyjnych rozwiązań SAP przy użyciu narzędzi Design Thinking.

Poniżej przedstawiamy wywiad z Brandi M. Pearce, Sarą Winterstorm Värlander i Pamalą Hinds   ze Stanford University Center for Work, Technology and Organization,  w którym m.in. dzielą się uwagami dotyczącymi  roli jaką odgrywa  Design Thinking we współpracy między Stanfordem i firmą SAP. Zależy nam na przekazaniu szerokiego spektrum omawianych treści,  dlatego zapraszamy bezpośrednio na stronę: Design Thinking with SAP

 

    Leave Your Comment

    Your email address will not be published.*