Na kupy – Rekuperator

Działa na zasadzie „jednorękiego bandyty” i zachęca mieszkańców do sprzątania po swoich pupilach.

rekuperator

Rekuperator stanął w Poznaniu, a już wkrótce podobne urządzenia pojawią się w Gdańsku i Toruniu. Wizja urządzenia powstała podczas warsztatów projektowych Volksvagen „Think  Blue. Jam”.

Młodzi projektanci, pracując metodą Design Thinking, zapytali mieszkańców Poznania o to, czego najbardziej brakuje w ich okolicy i co chcieliby w niej zmienić. Podczas dwóch dni „burzy mózgów” wygenerowano ponad 400 pomysłów. Następnie nadszedł czas na prototypowanie instalacji i testowanie ich działania.

Rekuperator Design Thinking

Osoba, która zechce skorzystać z Rekuperatora, po wrzuceniu do niego nieczystości, usłyszy brawa, fanfary i gratulacje w formie entuzjastycznych haseł „Dobra robota”, „Zmieniasz świat” czy „Rekuperacja zakończona”. Następnie weźmie udział w zabawie działającej na zasadzie „jednorękiego bandyty”, ponieważ po pociągnięciu za dźwignię nastąpi losowanie obrazków na elektronicznym ekranie. Jeśli ukaże się sekwencja tych samych ilustracji, gracz wygra piłeczkę dla czworonoga. Gdy właścicielowi psa nie poszczęści się, otrzyma gromkie brawa lub gratulacje emitowane z urządzenia. Z maszyny można również pobrać biodegradowalne woreczki do sprzątania po psie.

Więcej o akcji na poralu Codzienny Poznań.

Podziel się

This Post Has 1 Comment

  1. Świetny pomysł, z tym “rekuperatorem”… Temat przewodni opisany w materiale miał być problemem do rozwiązania podczas jednego z warsztatów podczas ostatniego Design Thinking Week, które organizowaliśmy w Szczecinie. Finalnie zmieniliśmy temat na “Jak pomóc seniorom w korzystaniu z Internetu?”. A tak niewiele brakowało :)

    Pozdrawiam
    Leszek Chybowski

Leave A Reply